Maria Baranowska [email protected]

Polki chcą, by ich partnerzy zasięgnęli seks-porad od... celebrytów [infogram]

Do Macieja Zakościelnego na korepetycje wysłałoby swojego partnera najwięcej, boaż 34 procent Polek. Fot. Paweł Smoliński Do Macieja Zakościelnego na korepetycje wysłałoby swojego partnera najwięcej, boaż 34 procent Polek.
Maria Baranowska [email protected]

Aż 87 procent kobiet uważa, że ich partner mógłby być lepszym kochankiem, gdyby poprosił o wskazówki znanych celebrytów.

Takie wnioski płyną z badania opinii przeprowadzonej przez TNS Polska na rzecz kampanii „Nie łykam, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o antykoncepcji”. Profesor Zbigniew Izdebski, seksuolog, już od kilku lat powtarza, że Polki stały się odważniejsze w swoich seksualnych wyborach i marzeniach. Wakacje sprzyjają nowym znajomościom i współczesne kobiety z tego korzystają. Na wakacyjny romans decyduje się coraz więcej pań i to w różnym przedziale wiekowym.Okazuje się także, że co trzecia kobieta marzy o tym, by doświadczyć zmian w swoim życiu erotycznym.

W kontekście badań, które pokazują, że aż 20 procent badanych kobiet uprawia seks rzadziej niż raz w tygodniu, a tylko 18 procent pań współżyje ze swoimi partnerami raz w tygodniu, takie wnioski nie są zaskoczeniem.

Co trzecia kobieta marzy o tym, by doświadczyć zmian w swoim życiu seksualnym

Badania TNS Polska pokazały, że na seksualnym podium znaleźli się:

  1. Maciej Zakościelny (34 proc.),
  2. Bogusław Linda (31 proc.),
  3. Robert Lewandowski (29 proc.).

I to właśnie do nich 9 na 10 ankietowanych Polek wysłałoby swojego partnera na korepetycje, by wiedzieli, jak zaspokajać kobiece potrzeby w sypialni!

Wśród odpowiedzi, jednak z nieco mniejszą częstotliwością, pojawiły się także nazwiska Oliviera Janiaka, Antoniego Pawlickiego oraz Adama Nawałki.

Badania pokazały, że 69 proc. badanych chciałoby coś zmienić w swoim życiu seksualnym: wydłużyć grę wstępną, więcej eksperymentować i częściej uprawiać seks. Na kolejnych miejscach w hierarchii seksualnych potrzeb Polek znalazły się: spontaniczne uprawianie seksu - w różnych, nawet nietypowych, miejscach (7 proc.), większa ochota na współżycie (5 proc.), a także wydłużenie stosunków (3 proc.) i częstsze przeżywanie orgazmów (2 proc.).

Okazuje się także, że współczesne kobiety rządzą twardą ręką także w kwestii wyboru antykoncepcji. 25 proc. badanych decyzję tę podejmuje samodzielnie, 32 proc. - po wysłuchaniu zdania partnera.

Autor: Maria Baranowska

Maria Baranowska [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.