Marzena Sutryk

Politechnika Koszalińska: Pierwsze posiedzenie Rady Uczelni

Kadencja pierwszej Rady Uczelni PK potrwa do 31 grudnia 2020 r.; to nowy organ, który działa obok rektora i senatu Fot. Radek Koleśnik Kadencja pierwszej Rady Uczelni PK potrwa do 31 grudnia 2020 r.; to nowy organ, który działa obok rektora i senatu
Marzena Sutryk

W środę po raz pierwszy zebrała się Rada Uczelni Politechniki Koszalińskiej. To nowy organ, który działa obok rektora i senatu.

Powołanie Rady Uczelni przewiduje obowiązująca od października 2018 r. ustawa o szkolnictwie wyższym i nauce. W skład pierwszej Rady Uczelni weszli: nauczyciele akademiccy Politechniki Koszalińskiej: prof. Dariusz Lipiński, prof. Jerzy Rembeza, prof. Robert Sidełko; spoza uczelni: Piotr Bartkiewicz (dyrektor koszalińskiego oddziału firmy GlobalLogic), Piotr Huzar (prezes zarządu Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej), Joanna Jodłowska (członek zarządu firmy Kronospan). W Radzie zasiada też Julia Małecka-Nowosielska, przewodnicząca Parlamentu Studentów. Przewodniczącym pierwszej Rady Uczelni został Piotr Huzar.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.