Politechnika areną Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet.

Czytaj dalej
Fot. Kamil Dziewit
Politechnika Świętokrzyska

Politechnika areną Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet.

Politechnika Świętokrzyska

Kielce przejdą prawdziwy test. W sierpniu ruszają Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet do lat 18. Stolica świętokrzyskiego będzie jedynym gospodarzem turnieju.

Organizacja takiej imprezy to wielkie wyróżnienie, ale też pewnego rodzaju egzamin dla władz miasta. A tytuł Europejskiego Miasta Sportu przyznany Kielcom zobowiązuje - mówił dziś prezydent Wojciech Lubawski.

Władze miasta i przedstawiciele związku piłki ręcznej podpisali w ratuszu umowę. Politechnikę reprezentowała Prof. Barbara Goszczyńska.
Kamil Dziewit

Swój udział w organizacji imprezy będzie miała też Politechnika Świętokrzyska. Mecze rozgrywane będą między innymi w hali sportowej uczelni. Barbara Goszczyńska prorektor PŚk zapewnia, że Politechnika będzie wspierać miasto w tych obszarach, gdzie będzie w stanie zaoferować pomoc. Jest duża szansa, że grupę wolontariuszy zasilą studenci PŚk.

- Cieszymy się, że delegacji IHF wybrali nasz obiekt, to duża nobilitacja dla uczelni – podkreśla dyrektor Centrum Sportu PŚk dr Stanisław Hojda i dodaje: - Dokonamy wszelkich starań, by sprawnie przeprowadzić te zawody. Liczymy przy tym na pomoc naszych wspaniałych wolontariuszy z KU AZS PŚk.

Turniej zostanie rozegrany w dniach od 7 do 19 sierpnia. Wezmą w nim udział 24 drużyny. Będzie to 12 ekip z Europy, 5 z Azji, 3 z Afryki. Pozostałe będą pochodzić z Ameryki Łacińskiej, USA, Kanady oraz Australii i Oceanii.

Politechnika Świętokrzyska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.