Inga Domurat

Policyjne podsumowanie półmetka wakacji. Najwięcej akcji w Mielnie

Tylko w lipcu  policjanci zatrzymali 103 kierują cych będących pod wpływem alkoholu  i stwarzających zagrożenie na drodze Fot. Radek Koleśnik Tylko w lipcu policjanci zatrzymali 103 kierują cych będących pod wpływem alkoholu i stwarzających zagrożenie na drodze
Inga Domurat

Przez cały lipiec policjanci wspierani przez partnerskie służby, pilnowali porządku i spokoju wypoczywających nad morzem turystów.

Lipiec w miejscowościach nadmorskich podległych Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie był obfity w wydarzenia. Potwierdzają to statystyki oraz liczba przeprowadzonych interwencji, których w gminie Mielno było ponad 850.

Za wykroczenia porządkowe, szczególnie uciążliwe dla mieszkańców i turystów, łącznie policjanci nałożyli 495 mandatów karnych. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym ukarali 233 osoby, a ponad 100 pouczyli.

Policyjne działania doprowadziły m.in.: do zatrzymania trzech mężczyzn, którzy dokonali kradzieży silników pozaburtowych i sieci rybackich na terenie gminy Mielno o łącznej wartości prawie 15 tysięcy złotych. Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, za które grozić im może nawet kara do 10 lat pozbawiania wolności. Kolejne zatrzymanie dotyczyło 34-latka, który, wykorzystując nieobecność turystów w hotelowym pokoju, dokonał kradzieży 15 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany niedługo po popełnieniu przestępstwa.

Policjanci odzyskali również skradzione pieniądze i oddali je właścicielom.

- Niestety, w pierwszym miesiącu wakacji na drogach naszego powiatu nie obyło się bez wypadków i kolizji drogowych - informuje Monika Kosiec z koszalińskiej policji.

- Funkcjonariusze ujawnili 1813 wykroczeń, w tym na 1400 kierujących nałożyli mandaty karne. Za brawurową jazdę ukarali 710 kierowców, za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa - 285, a za nieprawidłowe wyprzedzanie - 145. Zatrzymali 244 dowodów rejestracyjnych i 41 uprawnień do kierowania.

Inga Domurat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.