Policjanci z powiatu żagańskiego świętowali

Czytaj dalej
Fot. Liliana Hachani
Liliana Hachani

Policjanci z powiatu żagańskiego świętowali

Liliana Hachani

Awanse, wyróżnienia i powitanie nowego kapelana. Funkcjonariusze z powiatu żagańskiego obchodzili Święto Policji.

W środę, 20 lipca, w Pałacu Książęcym w Żaganiu odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji. W uroczystej zbiórce wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jerzy Głąbowski, kadra kierownicza i mianowani na wyższy stopień policjanci. Na sali nie zabrakło również samorządowców, przedstawicieli instytucji, służb mundurowych oraz rodzin i przyjaciół stróży prawa.

Święto było znakomitą okazją do wyróżnienia policjantów, których trud i zaangażowanie miało wpływ na poprawę bezpieczeństwa w powiecie żagańskim. Wyróżnienia od starosty Henryka Janowicza otrzymali: asp. sztab. Artur Matusiak, st. sierż. Bartosz Trzuskawski, sierż. sztab. Marcin Florek z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Nagrodzonymi policjantami z komisariatu w Iłowej są: asp. sztab. Andrzej Stróżyk, mł. asp. Mariusz Ślebioda i sierż. sztab. Rafał Kimla.

Wśród szprotawskich policjantów docenieni zostali asp. sztab. Adam Kasowski, asp. sztab. Zbigniew Mankiewicz oraz asp. sztab. Zbigniew Krzyszczyk.

Słowa uznania usłyszał również st. sierż. Adam Florczak z Komisariatu Policji w Iłowej. Iłowski dzielnicowy został laureatem konkursu “Policjant, który mi pomógł” i był jedynym nagrodzonym policjantem z woj. lubuskiego.

Akty mianowania na wyższe stanowisko wręczali policjantom insp. Artur Kamiński, komendant Powiatowy Policji w Żaganiu i insp. Jerzy Głąbowski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. - To specjalny zawód, wymagający od nas ciągłej dyspozycyjności, dużej empatii i odporności na stres. Napawa mnie dumą fakt, że jestem częścią formacji, w której służą ludzie z pasją - mówi Marlena Robak, mianowana policjantka.

Policjanci przywitali nowego kapelana KKP w Żaganiu. Został nim ks. kanonik Zygmunt Mokrzycki, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu. Podziękowania za ponad siedem lat opieki złożono dotychczasowemu kapelanowi ks. Krzysztofowi Kwaśnikowi, proboszczowi parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach.

Liliana Hachani

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.