Maciej [email protected]

Polanisz został wicemistrzem Polski

Mieczysław Polanisz (pierwszy z lewej) z trofeum za zdobycie drugiego miejsce w mistrzostwach kraju. Fot. nadesłane Mieczysław Polanisz (pierwszy z lewej) z trofeum za zdobycie drugiego miejsce w mistrzostwach kraju.

Inowrocławianin Mieczysław Polanisz wywalczył srebrny medal w indywidualnych mistrzostwach Polski seniorów. W Kręgielni Sport Bowling Włocławek startował w kategorii wiekowej powyżej 50 lat.

Po rundzie eliminacyjnej Polanisz zajmował drugie miejsce (za Markiem Murzynowskim z Łodzi). Po ćwierćfinałach awansował już na pierwszą pozycję. Uzyskał średnią 221 punktów z dziesięciu gier.

Półfinały były rozgrywane systemem pucharowym (pojedynki zawodników z lokat 1 z 4 i 2 z 3 po ćwierćfinałach).

Mieczysław wygrał dość pewnie z Kazimierzem Rybickim z Gdyni (222:197 i 227:212). W drugim półfinale zmierzyli się ze sobą gracze z Łodzi. Jacek Kuciński pokonał Murzynowskiego (222:205 i 201:192). W finale Polanisz po niezwykle zaciętej rywalizacji przegrał z Kucińskim (189:204).

Polanisz na co dzień trenuje w Kręgielni Inowrocław, której jest właścicielem. Jego syn Emil ma na koncie trzy tytuły mistrza Polski (w latach 2009, 2012-2013).