Podzielcie się archiwalnymi zdjęciami Sulęcina. Szykuje się piękna wystawa [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Sulęcin - Zielenzig stare pocztówki i fotografie
Sandra Soczewa

Podzielcie się archiwalnymi zdjęciami Sulęcina. Szykuje się piękna wystawa [ZDJĘCIA]

Sandra Soczewa

- Cieszy, że ktoś w końcu pomyślał o tym, żeby docenić historię naszego pięknego miasta - mówi Anna Mielnik. Ten pomysł chwali nie tylko ona.

- Na razie działamy głównie w internecie. Na naszej stronie pokazujemy nasze zbiory. To fotografie i pocztówki - mówi Henryk Gardziejewski z Sulęcina. To właśnie pan Henryk założył na Facebooku stronę: „Sulęcin - Zielenzig stare pocztówki i fotografie", na której dostępne są piękne archiwalia.

Warto pokazywać historię

- Bardzo popieram tę inicjatywę, by pokazywać, jak kiedyś wyglądał nasz Sulęcin. Tym bardziej, że był naprawdę piękny! - komentuje Anna Mielnik. Pan Henryk zbiera pocztówki i fotografie od mieszkańców. Na razie zajmuje się ich uporządkowaniem. Tak, żeby sulęcinianie, mogli poznać swoje miasto sprzed lat. - Planujemy pewien cykl publikowania zebranych materiałów. Na razie skupiliśmy się na ratuszu - wyjaśnia Gardziejewski.

Kolejne serie zdjęć i widokówek będą pokazywać rynek, kościół, a nawet poszczególne ulice, które dziś są już często nie do poznania.

Będzie piękna wystawa

Pan Henryk sam zbiera część fotografii od mieszkańców. Ale to wciąż mało. Im będzie więcej zdjęć, tym lepiej! Tym bardziej, że mają one znaleźć się na wystawie. Dlatego też osoby, które posiadają w domowych archiwach stare fotografie lub pocztówki przedstawiające Sulęcin, proszono są o kontakt z panem Henrykiem przez Facebooka lub z naszą redakcją.
Pomysł stworzenia wystawy poparł już burmistrz Dariusz Ejchart i zaprasza wszystkich mieszkańców na wystawę „w stylu retro”.

Kiedy wystawa będzie gotowa? Tego jeszcze nie wiadomo, wciąż potrzebne są kolejne pocztówki i fotografie.
- Najciekawszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie tych zdjęć w plenerze. Może dookoła naszej fontanny? To byłoby coś! Zamknięta wystawa nie odda klimatu tych zdjęć - mówi Anna Mielnik.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.