Marzena Sutryk

Podpisano umowę na zakup pięciu autobusów hybrydowych

W siedzibie MZK została podpisana umowa między Miejskim Zakładem Komunikacji a firmą Volvo, która ma dostarczyć nowe pojazdy, które produkowane są w Fot. Radek Koleśnik W siedzibie MZK została podpisana umowa między Miejskim Zakładem Komunikacji a firmą Volvo, która ma dostarczyć nowe pojazdy, które produkowane są w Polsce
Marzena Sutryk

W Koszalinie została podpisana umowa na zakup pięciu autobusów hybrydowych dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Autobusy przyjadą do Koszalina jesienią.

Zakup uzyskał 67% dofinansowania z Unii Europejskiej, a przetarg wygrała firma Volvo Bus Corporation.

- To kolejna umowa w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla terenu koszalińsko - kołobrzesko - białogardzkiego. Tym razem na zakup autobusów hybrydowych - mówił prezydent Piotr Jedliński. - Hybryda to wiadomo - niższa emisja spalin.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.