Iwona Marciniak

Pociąg z wizerunkiem sanitariuszki już w drodze

- Dobrze, że pamiętamy o bohaterach i przypominamy ich historię - powiedziała nam Dorota Klimkowska z Gryfic, kierownik pociągu w Przewozach Regiona Fot. Iwona Marciniak - Dobrze, że pamiętamy o bohaterach i przypominamy ich historię - powiedziała nam Dorota Klimkowska z Gryfic, kierownik pociągu w Przewozach Regionalnych
Iwona Marciniak

Pociąg z podobizną Eweliny Nowak, bohaterskiej sanitariuszki, odjechał z Kołobrzegu do Szczecina. Pod herbem województwa zachodniopomorskiego - podobizna dziewczyny w mundurze.

To Ewelina Nowak, pochodząca z Wołynia bohaterska sanitariuszka. Podczas boju o Kołobrzeg, jednej z najkrwawszych bitew miejskich II wojny światowej, ratowała rannych. 13 marca, na pięć dni przed końcem walk, 20-latkę zastrzelił niemiecki snajper. Czołgała się wtedy do kolejnego rannego żołnierza. Jej koledzy z pola walki nie chcieli pochować lubianej sanitariuszki bez ceremoniału wojskowego.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem. Informuję o tym co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl oraz papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego i piątkowym Głosie Kołobrzegu.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.