Po wypowiedzi w Radiu Koszalin. Prokurator nie ściga Cejrowskiego

Czytaj dalej
Rajmund Wełnic

Po wypowiedzi w Radiu Koszalin. Prokurator nie ściga Cejrowskiego

Rajmund Wełnic

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wypowiedzi Wojciecha Cejrowskiego na antenie Radia Koszalin, mającej obrażać Ukraińców.

Chodzi o rozmowę Andrzeja Rudnika ze znanym podróżnikiem Wojciechem Cejrowskim w programie Radia Koszalin m.in. o filmie „Wołyń” o rzezi Polaków dokonanej przez Ukraińców. - Proszę pana, Ukraińcy to gwałciciele i rzeźnicy! - mówił podróżnik pytany o opinię o filmie. Dziennikarz dodawał, że nie wszyscy, ale Wojciech Cejrowski odparł, że tak, bo Ukraińcy do tej pory nie uporządkowali tych spraw.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 257 Kk, który mówi o publicznym znieważaniu osoby z powodu jej narodowości, złożył m.in. Związek Ukraińców w Polsce. Postępowanie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Szczecinku. - To ona jest wyznaczona w okręgu do prowadzenia spraw o tzw. mowę nienawiści - mówi Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Prokurator umorzył właśnie postępowanie nie dopatrując się znamion czynu zabronionego. Decyzja jest nieprawomocna, Związek Ukraińców już złożył apelację. - Rozpatrzy ją sąd w Koszalinie - mówi Ryszard Gąsiorowski.

Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.