PO lobbuje za unijną rezolucją ws. Polski

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smoliński
Maciej Deja [email protected]

PO lobbuje za unijną rezolucją ws. Polski

Maciej Deja [email protected]

PO przygotowała rezolucję potępiającą działania polskiego rządu, która będzie dyskutowana na kolejnym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego.

Grzegorz Schetyna zabiegał o poparcie w tej sprawie u Angeli Merkel, z którą spotkał się w czwartkowe popołudnie. Lider PO liczy na poparcie rezolucji potępiającej działania obecnej władzy w Polsce.

Lider Platformy rozmawiał również z szefem frakcji Europejskiej Partii Ludowej, która zapowiedziała poddanie go pod obrady podczas kolejnego posiedzenia Parlamentu Europejskiego w ostatnich dniach kwietnia.

- Wszystkie największe kluby w Parlamencie Europejskim nie akceptują tego, co się w Polsce dzieje - powiedział Schetyna w rozmowie wyemitowanej w piątek na antenie TVP Info.

„Parlament Europejski wzywa polski rząd do przestrzegania prawa i uznania orzeczeń Trybunału jako podstawowego wymogu utrzymania ładu demokratycznego” - czytamy w projekcie rezolucji.

Do działań lidera największej partii opozycyjnej odniosła się premier Beata Szydło. „Polskie problemy rozwiązujmy w Polsce” - zaapelowała szefowa polskiego rządu na Twitterze. Sytuację w Polsce skomentował również na forum unijnych liderów szef PE Martin Schulz, nawołując do wzięcia pod uwagę zaniepokojenia opinii społecznej stanem polskiej demokracji.

Autor: Maciej Deja

Maciej Deja [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.