Piotr Polechoński

Po interwencji „Głosu”: w ramach rewitalizacji parku miasto przypomni, że był tu cmentarz

Po interwencji „Głosu”: w ramach rewitalizacji parku miasto przypomni, że był tu cmentarz
Piotr Polechoński

- Dlaczego projekt rewitalizacji parku nie przewiduje postawienia pomnika lub tablicy z informacją, że chowano tutaj ludzi? - pytali zdziwieni Czytelnicy w artykule, który w poniedziałek ukazał się na łamach „Głosu”. Wiemy już na pewno: ratusz zdecydował, że takie upamiętnienie będzie zrealizowane. - Dlaczego projekt rewitalizacji parku nie przewiduje postawienia pomnika lub tablicy z informacją, że chowano tutaj ludzi? - pytali zdziwieni Czytelnicy w artykule, który w poniedziałek ukazał się na łamach „Głosu”. Wiemy już na pewno: ratusz zdecydował, że takie upamiętnienie będzie zrealizowane.

Chodzi o Park  im. Tadeusza Kościuszki, okalający Koszalińską Bibliotekę Publiczną. Jak już pisaliśmy, niedawno ratusz ogłosił plany związane z jego  rewitalizacją. Ma ona ruszyć wkrótce, a park stać się ma kulturalno-edukacyjno-rekreacyjnym sercem Koszalina (koszt inwestycji to 5,4 mln zł, z czego 4 mln  pochodzić będzie z unijnych funduszy). Plany te jednak wzbudziły duże kontrowersje wśród naszych Czytelników. - Wydając kilka milionów złotych aż się prosi, aby w sposób godny i zauważalny zaznaczyć, że  tu  był kiedyś  cmentarz - apelowali na naszych łamach koszalinianie. 

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.