Jakub Roszkowski

Po Białogardzie lepiej będzie się jeździło na rowerze niż samochodem

W Białogardzie powstanie 20 km dróg rowerowych, m.in. na ul. B. Śmiałego i Dworcowej.  Umowę na  dofinansowanie tej ostatniej podpisali wiceburmistrz Fot. archiwum miasta W Białogardzie powstanie 20 km dróg rowerowych, m.in. na ul. B. Śmiałego i Dworcowej. Umowę na dofinansowanie tej ostatniej podpisali wiceburmistrz Karolina Siwek i wicemarszałek Tomasz Sobieraj
Jakub Roszkowski

W lutym przyszłego roku rozpocznie się budowa nowej ścieżki rowerowej, prowadzącej od ul. 1 Maja do dworca kolejowego w Białogardzie.

Wczoraj w Białogardzie zostały już złożone podpisy na dokumencie potwierdzającym przyznanie miastu unijnej dotacji na tę budowę. Inwestycja ma kosztować pół miliona złotych, dotacja wyniesie 380 tysięcy złotych.

Zgodnie z planem prace budowlane mają się rozpocząć w lutym, a zakończyć zimą 2020 roku. Nowa ścieżka rowerowa ma uzupełnić istniejącą już w mieście sieć rowerowych dróg i połączyć się z turystycznym Starym Kolejowym Szlakiem.

Planowana trasa będzie ścieżką dwukierunkową i poprowadzi rowerzystów - co bardzo ważne - bezkolizyjnie, od okolic Urzędu Miejskiego do dworca kolejowego. To łącznie 330 metrów.

Projekt tej trasy jest realizowany w ramach strategii ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne) dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Jakub Roszkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.