Pływacki duet z Koszalina na dziesięć medali

Aleksandra Ochtera (z lewej) i Wiktoria Dudzińska wywalczyły łącznie cztery mistrzowskie tytuły w Szczecinie Fot. archiwum / A. Ochtera Aleksandra Ochtera (z lewej) i Wiktoria Dudzińska wywalczyły łącznie cztery mistrzowskie tytuły w Szczecinie

Szczecin był gospodarzem tegorocznych Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych. Rywalizowano na 50-metrowym basenie Floating Arena.

Trzydniowe zawody zostały przeprowadzone w formule otwartej, co sprawiło, że obok krajowej czołówki na starcie pojawiły się ekipy z innych państw (Azerbejdżan, Czechy, Dania, Hiszpania, Holandia, Indie, Irak, Islandia, Kazachstan, Szwecja, Uzbekistan). Koszalin reprezentowały dwie pływaczki Startu, Wiktoria Dudzińska i Aleksandra Ochtera. Plonem ich startu było aż 10 miejsc na podium (4 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy medal).