Płyną pieniądze z programu Rodzina 500+? Sukcesywnie

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Jadwiga [email protected]

Płyną pieniądze z programu Rodzina 500+? Sukcesywnie

Jadwiga [email protected]

Sprawdziliśmy, jak przebiega w powiecie realizacja programu, który ma poprawić sytuacją materialną rodzin. Do wielu pieniądze już trafiły.

W ośrodkach pomocy społecznej, z którymi kontaktowaliśmy się wczoraj zapewniano nas, że pieniądze wypłacane są sukcesywnie. W niektórych zaczęto je wypłacać już w kwietniu, w innych od początkiem maja. Wciąż trudno sprecyzować, jak dużą kwotę w poszczególnych miastach i gminach będzie się wypłacać co miesiąc, bowiem do końca czerwca można składać wnioski, a te wciąż napływają.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konecku rozpoczął pierwsza turę wypłat 18 i 19 kwietnia. Potem była druga tura wypłat - od 21 do 25 kwietnia. Pieniądze trafiły do rodzin, w których w sumie jest 401 dzieci. Do końca kwietnia do rodzin przekazano kwotę 198 tys. 666 złotych. Wczoraj przygotowywano się tu do wypłat 5,5 tysiąca złotych.

- Wszyscy, którzy złożyli wnioski, dostali decyzje. W tej chwili realizujemy ten program na bieżąco - zapewnia Berta Szuchmilska, kierowniczka koneckiego GOPS.

- Wypłaty idą sukcesywnie - informuje Ewa Strzelecka - Słomkowska, kierowniczka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechocinku. - Do piątku wypłaciliśmy sto siedemdziesiąt cztery tysiące złotych. Codziennie dochodzą nowe wnioski, analizujemy je wydajemy decyzje - przyznaje.

Sprawnie przebiega też realizacja tego programu w gminie Bądkowo. Jak informuje Halina Hołtyn, kierowniczka tamtejszego GOPS, osoby które złożyły wnioski w kwietniu dostały już decyzje i pieniądze. W sumie wypłacono tu 135 tys. zł, co oznacza pomoc dla 270 dzieci. - W maju wpłynęło około trzystu wniosków. Wydaliśmy do tej pory około dwustu decyzji. Generalnie wszystko przebiega sprawnie - zapewnia pani kierownik.

We wszystkich ośrodkach usłyszeliśmy to samo: najwięcej wniosków złożono w kwietniu. Teraz wpływa ich od dwóch do pięciu dziennie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.