Iwona Marciniak

Pierwsze w regionie sądowe starcie wyborcze: Woźniak kontra Geblewicz

Jacek Woźniak (na pierwszym planie) jest kandydatem na prezydenta Kołobrzegu Fot. Iwona Marciniak Jacek Woźniak (na pierwszym planie) jest kandydatem na prezydenta Kołobrzegu
Iwona Marciniak

W środę, gdy oddawaliśmy już Głos Kołobrzegu do druku, pierwsza w regionie potyczka sądowa, odbywająca się w trybie wyborczym, jeszcze czekała na rozstrzygnięcie. Kandydat na prezydenta Kołobrzegu Jacek Woźniak złożył swój pozew przeciw marszałkowi województwa Olgierdowi Geblewiczowi w poniedziałek, ale sąd mu go zwrócił z powodów formalnych. W środę Woźniak zło-żył więc wniosek ponownie.

Przypomnijmy, poszło o wypowiedź marszałka Geblewicza (PO), który - odwiedzając Kołobrzeg - podczas spotkania z dziennikarzami powiedział, że „wróbelki ćwierkają” o układzie Woźniaka (kandyduje jako bezpartyjny) z PiS-em. Układ miałby polegać na tym, że gdyby Woźniak i kandydatka koalicji - w skład której wchodzi też PO - Anna Mieczkowska, znaleźli się w II turze wyborów prezydenckich, PiS poprze Woźniaka. Ten stanowczo zaprzeczył i podał marszałka do sądu o zniesławienie. Marszałek przekonuje, że wyraźnie zaznaczył, iż są to plotki.

Pozostało jeszcze 34% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.