Jakub Roszkowski

Pierwsze efekty protestu. Kanał Jamneński jest już zamknięty

Żeglarze, wędkarze, wczasowicze i mieszkańcy Mielna protestowali. Krzysztof Najda (z megafonem) tłumaczył problem Fot. Radosław Brzostek Żeglarze, wędkarze, wczasowicze i mieszkańcy Mielna protestowali. Krzysztof Najda (z megafonem) tłumaczył problem
Jakub Roszkowski

Minister Marek Gróbarczyk ma jeszcze w poniedziałek wezwać dyrektorów Wód Polskich do natychmiastowej akcji zaradczej przed grożącą katastrofą ekologiczną na jeziorze Jamno.

To najważniejsza informacja, przekazana w sobotę podczas protestu żeglarzy, wędkarzy, ekologów i mieszkańców Mielna przeciwko dalszej degradacji Jamna. Upoważniony do jej przekazania został Krzysztof Najda, organizator protestu, działacz społeczny, założyciel fundacji ekologicznej Jantar. - Dyrektor Wód Polskich Tomasz Pietras ma również złożyć ministrowi odpowiednie sprawozdanie z dotychczasowych działań jego instytucji w zakresie prawidłowej gospodarki wodnej na Jamnie. I ma to być złożone w trybie natychmiastowym - podkreślił.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie pogody, wakacji i biznesu.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ecode

.....Co jednak ciekawe, w latach ubiegłych wystarczył jeden sygnał i dzień później deski na wrotach sztormowych blokowały wypływ wody z jeziora. Jednak po tym, jak Krzysztof Najda złożył do prokuratury zawiadomienie, że pozwolenia wodno-prawnego na piętrzenie wody nie ma, urzędnicy wystraszyli się i nie podejmują żadnych decyzji.
MYŚLĘ, ŻE TO ISTOTNE. DOBRYMI CHECIAMI JEST PIEKLO WYBRUKOWANE ....

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.