Joanna Krężelewska

Pierwsza szkoła graffiti. Na lekcjach sztuka ulicy w praktyce i w teorii

Pierwsza szkoła graffiti. Na lekcjach  sztuka ulicy w praktyce i w teorii
Joanna Krężelewska

O tym, że street art ma się w Koszalinie wyjątkowo dobrze, świadczą kolejne murale i świetnie wpasowane w przestrzeń publiczną kolorowe prace. I to właśnie w Koszalinie graffiti będzie można uczyć się w profesjonalnej szkole!

Graffiti to jedyna żywa sztuka. Dziś, z internetem, kilka kresek zrobionych sprayem może się stać światową ikoną w trzy godziny od chwili kiedy zostały sfotografowane na przedmieściach Los Angeles lub Nairobi... - w powieści „Cierpliwy snajper” Arturo Pérez-Reverte jednym z bohaterów uczynił właśnie tę dziedzinę sztuki. Dziś graffiti sztuką być może. Wszystko zależy od twórcy. A w Koszalinie są artyści, dla których jest to sztuka. I chcą się nią dzielić!

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.