Pasja pomogła zwyciężyć. W nagrodę wyjechała do Chin

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Politechnika Świętokrzyska

Pasja pomogła zwyciężyć. W nagrodę wyjechała do Chin

Politechnika Świętokrzyska

Nina Pushpakumera znalazła się w gronie 12 szczęśliwców, którzy wzięli udział w warsztatach technologicznych w Chinach, organizowanych przez firmę HUAWEI. Studentka z Kielc jest laureatką międzynarodowego konkursu „Seeds for the Future”. Po powrocie z podróży życia chce podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami.

Dostać się do ścisłej czołówki nie jest łatwo, ale przy dużej mobilizacji i odrobinie szczęścia wszystko jest możliwe.

"Podjęłam się tematu Smart Cities, w którym opisałam technologię, która już istnieje, która jest wykorzystywana dzisiaj w miastach. Ale opisałam też te, które ja bym stworzyła by usprawnić nie tylko nasze miasto- mówi studentka Politechniki Świętokrzyskiej.

Laureaci konkursu mają możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów firmy. To całe trzy dni warsztatów w głównej siedzibie Huawei.

"Dostaliśmy szansę stworzenia własnej sieci, przetestowania jej , wprowadzenia błędów i ich naprawienia - mówi laureatka.

Oprócz doświadczeń związanych z przyszłą pracą przywiozła też masę wspomnień. Największe wrażenie zrobił na niej Wielki Mur Chiński -najdłuższa konstrukcja zbudowana przez człowieka. Bardzo chciałabym tam wrócić, pracować mieszkać i żyć" -mówi Nina.

Politechnika Świętokrzyska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.