Wojciech Frelichowski

PARR będzie działać razem z Politechniką

PARR będzie działać razem z Politechniką
Wojciech Frelichowski

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego w Słupsku zacieśniła współpracę z Politechniką Koszalińską. Chodzi m.in. o promocję i staże.

Jednym z głównych punktów porozumienia jest realizacja wspólnych przedsięwzięć promocyjnych, np. udział w targach i prezentacja. Jednym z pierwszych efektów był udział obu instytucji w targach pracy, które niedawno odbyły się w Koszalinie.

- Prezentowaliśmy naszą ofertę, kierowaną zarówno do studentów, jak i osób, które szukają dodatkowych sposobów na dokształcenie się. Chcemy też reprezentować przedsiębiorców działających w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i Słupskim Inkubatorze Technologicznym - informuje Ewa Krzaczkowska, dyrektor Słupskiego Inkubatora Technologicznego.

PARR chce być punktem kontaktowym zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla Politechniki Koszalińskiej.

Zamierza np. zgłaszać uczelni, jakie kierunki kształcenia zawodowego są obecnie w sferze zainteresowania przedsiębiorców. Chce również pośredniczyć pomiędzy firmami a studentami i absolwentami studiów poszukującymi pracy. Np. aktualnie szczególnie poszukiwane zawody to programiści, testerzy, informatycy. PARR będzie też pomagać w organizowaniu praktyk i staży dla studentów.

Innym polem współpracy jest możliwość szkolenia w technicznych zasobach, jakimi dysponuje Słupski Inkubator Technologiczny, w tym m.in. w Pracowni Odnawialnych Źródeł Energii.

Zdaniem prof. Tadeusza Bohdala, rektora Politechniki Koszalińskiej, uczelni jeszcze przez sześć lat będzie ubywało studentów, przez co prace związane z samym nauczaniem na uczelniach będą nieco mniejsze.

- Wyzwaniem dla uczelni staje się więc wykorzystanie tego czasu i nawiązanie lepszej współpracy z przemysłem, a także otoczeniem gospodarczym, aby lepiej wykorzystać potencjał naukowy. Będzie to z pożytkiem dla studentów, bo dobry mistrz, który doskonale zna firmę, wiele studenta nauczy i skieruje go na staż, na praktykę do firmy. Takie możliwości mamy zapewnione w ramach tej umowy - mówi prof. Bohdal.

Wojciech Frelichowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.