Papież do młodzieży: Nie bójcie się. Bądźcie radośni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Wojciech Matusik
Marcin Banasik

Papież do młodzieży: Nie bójcie się. Bądźcie radośni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Marcin Banasik

- Nie bójcie się. Bądźcie szczęśliwi i radośni. To obowiązek tych, którzy idą za Jezusem - powiedział papież Franciszek do tysięcy młodych pielgrzymów, stojąc w oknie Kurii Metropolitalnej przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Na koniec pobłogosławił młodych ludzi z całego świata i zaapelował do nich: - Jutro się spotkamy. A teraz róbcie swoje: idźcie i hałasujcie całą noc!

W oknie papieskim pojawił się prawie kwadrans po 21. Młodzież powitała go z ogromnym entuzjazmem i radością. Rozświetliły się telefony, każdy chciał zrobić papieżowi zdjęcie. - Dobry wieczór! - powiedział Franciszek po polsku.

WIDEO: Pielgrzymi oczekiwali na papieża przy Franciszkańskiej 3

Źródło: TVN24/x-news

Zaraz później poprosił o ciszę i przypomniał historię Macieja Szymona Cieśli, który jako wolontariusz przygotował znaki graficzne związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Bardzo chciał spotkać się z papieżem. Nie doczekał tej chwili. Zmarł na raka 2 lipca. - Prawda jest taka, że powinniśmy się przyzwyczaić do dobrych i złych rzeczy.

Takie jest życie, kochani młodzi. Ale jest coś, w co nie powinniśmy wątpić. To wiara tego chłopaka, naszego przyjaciela. Ta ona zaprowadziła go do Jezusa. Teraz jest w niebie i patrzy na nas. Pewnego dnia go spotkamy. Problem polega tylko na tym, aby wybrać dobrą drogę życia - mówił Franciszek.

Osoby, które chciały go zobaczyć w oknie papieskim, zajmowały miejsce wiele godzin przed tym wydarzeniem. Wieczorem nie można było już podejść na plac na wprost okna, wyznaczony przed kurią. Młodzi stali więc na Plantach i okolicznych ulicach, skąd nie widać papieskiego okna. Chcieli chociaż usłyszeć głos Franciszka.

Marcin Banasik

Zajmuję się tematyką kryminalno-sądową, a także sprawami miejskimi. W Dzienniku Polskim pracuję od ok. 10 lat.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.