Papamobile i papieska kolumna wjechała na Franciszkańską [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. fot. archiwum policji
Marcin Karkosza

Papamobile i papieska kolumna wjechała na Franciszkańską [ZDJĘCIA]

Marcin Karkosza

Policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami BOR przeprowadzili sprawdzenie tzw. „Papamobile” i zorganizowali ćwiczebny przejazd kolumny, którą już niebawem będzie poruszał się papież Franciszek.

Oto fragment komunikatu policji:
"Policjanci wspólnie ze swoimi kolegami z „bratnich” służb dołożyli wszelkich starań aby pielgrzymi i mieszkańcy Krakowa czuli się bezpiecznie. Służby błyskawicznie reagowały na każdy sygnał społeczeństwa, sprawdzali wszelkie informacje mogące stanowić jakiekolwiek nawet najmniejsze zagrożenie. Żadne z uzyskanych zgłoszeń nie potwierdziło się.

Przypominamy, że za bezpieczeństwo wszystkich uczestników dba łącznie ponad 38 tys. funkcjonariuszy, w tym ponad 17 tys. policjantów, 11,6 tys. funkcjonariuszy Straży Granicznej, 9 tys. strażaków i 800 funkcjonariuszy BOR. W samym Krakowie nad bezpieczeństwem czuwa ok. 12 tys. policjantów, w tym m.in. z ruchu drogowego, prewencji i wydziałów kryminalnych oraz ponad 5 tys. 600 strażaków. Wspierani są przez m.in. inne służby, strażników miejskich i wolontariuszy."

Marcin Karkosza

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.