Pan Andrzej pomógł bezdomnemu

Czytaj dalej
Fot. Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic

Pan Andrzej pomógł bezdomnemu

Rajmund Wełnic

Po imprezie SCS Szczecinek, podczas której zbierano pieniądze na schronienie dla pana Zbyszka, on już ma dach nad głową.

Jak już informowaliśmy, podczas niedawnej, trzeciej odsłony destruction derby, czyli wyścigów samochodowych złomów organizowanych przez klub SCS Szczecinek, zbierano pieniądze na kupno przyczepy kempingowej dla pana Zbyszka. To bezdomny, który od 23 (!) lat mieszka w… namiocie. Nie skarżył się na swój los, choć na pewno nie było mu łatwo. Z pomocą pośpieszyli mu znajomi z SCS, których wspiera, mimo że sam jest w kiepskim położeniu.

Fani dla pana Zbyszka

- Zawsze możemy na niego liczyć, pomagał nam w organizacji wielu imprez - Tomasz „Pevo” Stańczyk z SCS Szczecinek mówi, że dlatego zdecydowali się zebrać pieniądze na godziwe lokum dla przyjaciela.

Dochód z puszek na imprezie „Kryptonim Zbychu” dał 2,5 tysiąca złotych plus około tysiąca z wpisowego zawodników po odjęciu kosztów organizacyjnych. Okazuje się, że te pieniądze będzie można przeznaczyć na wyposażenie przyczepy, bo pan Zbyszek ma już dom na kółkach!

- Kilka dni temu skontaktował się z nami pan Andrzej Wronowski, który postanowił całkowicie za darmo oddać swoją przyczepę kempingową dla Zbyszka - piszą klubowicze. - To wspaniały gest, który zostanie na długie lata zapamiętany przez nas oraz przez Zbyszka. Panie Andrzeju dziękujemy raz jeszcze za ten wspaniały gest. Jednocześnie informujemy, że pieniądze, które udało nam się wspólnie zebrać podczas Destruction Derby Vol.3 - misja „Kryptonim Zbychu” przeznaczone zostaną na doposażenie przyczepy dla Zbyszka. Dziękujemy Wam wszystkim w imieniu swoim i przede wszystkim w imieniu Zbyszka. Jesteście niesamowici!

Podziękowania

Niemniej wzruszony całą akcją był także pan Zbyszek. - Tak się życie ułożyło, człowiek wiele przeszedł, ale gdy dowiedziałem się o inicjatywie chłopaków, łza się polała - mówi pan Zbyszek. - Marzy mi się średnia przyczepa, nie jakaś wypasiona, bo sam mogę ją urządzić; taka, w której można żyć godnie.

Pan Zbyszek fanom motoryzacji ze Szczecinka pomaga w organizacji rozlicznych imprez samochodowych, choć sam fanem motorsportu wielkim nie jest: - Wolę oglądać, być użyteczny przy organizacji, dla mnie ważne jest to, że komuś się pomaga - dodaje.

Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.