Joanna Boroń

Pacjenci mają problem. Szpital zamyka jedyną przychodnię

Szpital zamyka jedyną w Koszalinie przychodnię endokrynologiczną. Fot. archiwum Szpital zamyka jedyną w Koszalinie przychodnię endokrynologiczną.
Joanna Boroń

Szpital zamyka jedyną w Koszalinie przychodnię endokrynologiczną.

Stało się - jedyna w stutysięcznym mieście poradnia endokrynologiczna, pracująca w ramach NFZ, we wtorek przestaje działać. Szpital nie ukrywa, że z powodów finansowych.

- Musieliśmy zakończyć funkcjonowanie poradni, ponieważ nie spełnialiśmy wymogów określonych przez NFZ, aby realizować kontrakt na jej prowadzenie (w przychodni przyjmował od lat internista Stanisław Szaefer, a nie endokrynolog - dop. red.). Od miesięcy informowaliśmy pacjentów, gdzie ewentualnie będą mogli uzyskać odpowiednią pomoc i jednocześnie szukając lekarzy specjalistów, którzy spełnialiby kryteria NFZ przy kontraktowaniu tego typu usług - informuje Cezary Sołowij, rzecznik koszalińskiego szpitala, pod którego dachem przychodnia działała. - Niestety, nasze starania o pozyskanie lekarzy nie przyniosły efektu, dlatego od 20 grudnia jesteśmy zmuszeni zaprzestać przyjmowania pacjentów, ponieważ nie jest ono finansowane przez NFZ.

Decyzja szpitala jest ostateczna. Dla podopiecznych przychodni i tych, którzy potrzebują konsultacji endokrynologicznych, to fatalna wiadomość. Najbliższa poradnia endokrynologiczna jest w Kołobrzegu. Zgodnie z informacją na stronie NFZ, najbliższy wolny termin w poradni to 9 października 2018 roku. To i tak nieźle - we Wrocławiu na wizytę u endokrynologa czeka się nawet cztery lata.

Joanna Boroń

Od 2000 roku, w którym zrobiłam dyplom na wydziale prawa poznańskiego uniwersytetu, pracuję w naszych lokalnych mediach - Głosie Koszalińskim oraz jego portalach internetowych, które swoim zasięgiem obejmują teren dawnego województwa koszalińskiego. Jestem też wydawcą tytułów naszej prasy bezpłatnej, czyli NMKoszalin i MMTrendy Koszalin.
Zajmuję się zdrowiem i szeroko rozumianym stylem życia – w tym też kulinariami, które również prywatnie są moją pasją – mam niezłą kolekcję kulinarnych książek.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.