Marzena Sutryk

Otwarto pierwsze w regionie Centrum Zdrowia Psychicznego

O projekcie mówiła dyrektor Izabela Ciuńczyk oraz zastępca dyrektora szczecińskiego oddziału NFZ ds. medycznych, lek. med. Tomasz Żukowski Fot. Radek Koleśnik O projekcie mówiła dyrektor Izabela Ciuńczyk oraz zastępca dyrektora szczecińskiego oddziału NFZ ds. medycznych, lek. med. Tomasz Żukowski
Marzena Sutryk

Od 1 września w Koszalinie działa ośrodek, który jest jednym z 29 włączonych do programu pilotażowego obejmującego całą Polskę. Wczoraj, by mówić o projekcie, specjalnie przyjechał do Koszalina jeden z szefów szczecińskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Liczby, które świadczą o pogłębiającym się problemie określanym mianem kryzysu psychicznego, są zatrważające.

- W Koszalinie na ponad 90 tys. osób dorosłych 21 - 22 tys. to osoby które przeszły kryzys psychiczny - mówi Izabela Ciuńczyk, dyrektor Centrum Zdrowia Psychicznego w Koszalinie, które prowadzi spółka Medison.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.