Piotr Polechoński

Otwarcie Galerii Emka trzy dni później. Zaczynają remont sklepu Sano

W ramach remontu  Galeria Emka jest gruntowanie przebudowywana. Zmieni się w niej praktycznie wszystko Fot. Radek Koleśnik W ramach remontu Galeria Emka jest gruntowanie przebudowywana. Zmieni się w niej praktycznie wszystko
Piotr Polechoński

Nie 17, ale 20 maja ruszy zmodernizowana najstarsza galeria handlowa w mieście. Uwaga: od dziś - przez miesiąc - zamknięty będzie sklep Sano.

- Przesunięcie otwarcia nastąpiło tylko i wyłącznie z przyczyn technicznych, cały remont idzie zgodnie z planem i zakończy się w terminie - mówi Jacek Sikorski, dyrektor galerii Emka. - I już dziś serdecznie zapraszmy koszalinian do świętowania razem z nami tak ważnego dla nas, i całej lokalnej społeczności, dnia - dodaje dyrektor. Od dzisiaj, jak już wcześniej informowaliśmy, zamknięty jest mieszczący się w Emce największy w regionie sklep sieci Sano. Tym samym i w tej części galerii rozpoczął się generalny remont, który potrwa miesiąc, do dnia ostatecznego otwarcia.

W ostatnim czasie umowy z Emką podpisały dwie nowe firmy, których odzieżowe sklepy znajdą się w galerii. Są to Top Secret i Giacomo Conti. Wśród nowych najemców są też m.in CCC, Deichmann, Pepco, Martens Sport, 4F, Smyk, Cafe Mondo. Swoje lokale będą miały również Berlin Doner Kebap, Bistro Express i Kuchnia Shanghai. Przedłużono też umowy z innymi markami, które już wcześniej znajdowały się w Emce

O trwającym od kilku miesięcy generalnym remoncie pierwszej, koszalińskiej galerii rozrywkowo-handlowej (otwartej w 2002 roku) pisaliśmy już wielokrotnie. Przypomnijmy: w ramach przebudowy zmieni się wygląd całej Emki. Na parterze wymienione zostały już posadzki, witryny, sufity zyskują nowe oświetlenie, pojawią się też zupełnie nowe sufity na pierwszym piętrze, tutaj również zostaną wymienione witryny, posadzki, zmieni się układ korytarzy. Emka zyska też nowe ruchome schody, nowe wyjścia ewakuacyjne, zupełnie nową lokalizację toalet. Koszt całej modernizacji to ponad 20 mln złotych.

Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.