Oto Gorzów na starych zdjęciach z albumu pana Czesława

Czytaj dalej
Fot. archiwum pana Czesława
Tomasz Rusek

Oto Gorzów na starych zdjęciach z albumu pana Czesława

Tomasz Rusek

- Zachęcaliście do przynoszenia starych zdjęć, no to przyniosłem. Mam nadzieję, że o to wam chodziło? - powiedział skromnie pan Czesław, gdy wszedł do gorzowskiej redakcji „GL” z kopertą pełną starych fotografii. A gdy je pokazał, zapewniliśmy: - O to chodziło!

Ten gorzowianin, nasz stały Czytelnik, przez 33 lata był kierowcą w Miejskim Zakładzie Komunikacji. Jeździł po Gorzowie i na własne oczy widział, jak się miasto zmienia. Widać to też na fotkach, które przyniósł. No bo kto pamięta, że nieopodal szkoły przy Gwiaździstej? I kto pamięta... takie autosany na miejskich liniach? Zresztą - szkoda gadać, popatrzcie sami!

Wy też macie w rodzinnych albumach stare zdjęcia z Gorzowem w tle? Świetnie! Przynieście je do redakcji przy ul. Sikorskiego 111 albo podeślijcie nam na [email protected]. Najciekawsze mogą trafić do albumu, który w przyszłym roku wyda Zbigniew Sejwa.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.