OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Trwa wielki finał ogólnopolski. Szanse na zwycięstwo mają Osobowości z naszego regionu!

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
red, dm

OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Trwa wielki finał ogólnopolski. Szanse na zwycięstwo mają Osobowości z naszego regionu!

red, dm

Tadeusz Truskolaski w kategorii Polityka, prof. Bożena Łozowicka w Nauce, Janusz Kulesza w Biznesie, Zuzanna Sosnowska w Kulturze, Małgorzata Sawicka-Żukowska - w Działalności Społecznej i Charytatywnej - zdobyli tytuł Osobowości 2019 roku Województwa Podlaskiego. Teraz walczą o tytuł Osobowości Roku Polski 2019. Z dużymi szansami na wygraną. Laureatów poznamy we wtorek, 24 marca o godz. 21.

Od początku stycznia mieszkańcy każdego województwa oddawali głosy w plebiscycie Osobowość Roku 2019 wybierając laureatów tego tytułu najpierw w miastach i powiatach, a następnie w skali całego regionu. Laureaci zostali wyłonieni w czterech kategoriach: Kultura, Nauka, Biznes, Działalność społeczna i charytatywna oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna.

Teraz nadszedł czas na zwieńczenie plebiscytu finałem, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Polski 2019. Awansowali do niego zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa, którzy zachowali oczywiście głosy zdobyte od początku plebiscytu.

Nasi w czołówce

W kategorii Polityka najlepszym w województwie podlaskim okazał się Tadeusz Truskolaski.

- To mieszkańcy naszego regionu tak zdecydowali - mówi prezydent Białegostoku. i Zapewnia: osobiście nie wysłałem na siebie żadnego sms-a,

Teraz Tadeusz Truskolaski jest w pierwszej trójce finału ogólnopolskiego. Na razie na trzecim miejscu, za wicestarostą pajeńczańskim i posłem PiS z Kolbuszowej.

- Jeśli mieszkańcy będą mieli możliwość i ochotę - pomimo sytuacji w kraju - zajmować się plebiscytami, to będę wdzięczny. Ale teraz raczej powinniśmy się skupić na sprawach poważniejszych - dodaje prezydenta.

Na trzecim miejscu w kategorii Nauka w ogólnopolskim finale jest też na razie prof. Bożena Łozowicka, kierownik białostockiej Stacji Terenowej Instytutu Ochrony Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego. Ale zapewne jej sympatycy nie powiedzieli ostatniego słowa. Podobnie jak pozostałych uczestników głosowania z województwa podlaskiego.

Sprawdź: Tu aktualne wyniki głosowania

Ogólnopolska gala

Podsumowaniem całego plebiscytu będzie ogólnopolska gala, podczas której zostaną wręczone główne tytuły - Osobowość Roku Polski 2019. Na uroczystość transmitowaną na żywo w internecie zostaną zaproszeni zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa, którzy także zostaną zaprezentowani na scenie.

- Ze względu na zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 termin ogólnopolskiej gali nie jest jeszcze znany - wyjaśnia Katarzyna Niedzwiecka, koordynator plebiscytu. - Odbędzie się ona w najbliższym czasie, który będzie gwarantować bezpieczną jej organizację. Chcemy, aby gala była wspaniałą uroczystością, podczas której zostaną uhonorowane Osobowości z całej Polski.

Podczas ogólnopolskiej gali zwycięzcy odbiorą statuetki Osobowość Roku Polski 2019. Jako zwycięzcy plebiscytu, zostaną zaprezentowani we wszystkich dziennikach regionalnych i ich serwisach internetowych w całej Polsce, które prowadziły plebiscyt.

Statuetki będą czekać także na zdobywców drugich i trzecich miejsc w ogólnopolskim finale, a wszyscy laureaci pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii plebiscytu otrzymają markowe wieczne pióra sygnowane pamiątkowym, grawerowanym napisem.


Informacji o ogólnopolskim finale udziela:
Katarzyna Niedzwiecka
tel. 693 960 977
e-mail: [email protected]

red, dm

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.