red

OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Plebiscyt na ostatniej prostej. We wtorek 24 marca koniec ogólnopolskiego głosowania

OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Plebiscyt na ostatniej prostej. We wtorek 24 marca koniec ogólnopolskiego głosowania
red

Kto zdobędzie tytuły Osobowość Roku Polski 2019? O tym zdecyduje głosowanie Czytelników dzienników regionalnych z całej Polski oraz użytkowników ich serwisów internetowych. Laureatów poznamy we wtorek, 24 marca o godz. 21. Na zwycięstwo mają szansę Osobowości z naszego regionu! Tadeusz Truskolaski jest liderem w kategorii Polityk, samorządność i działalność lokalna.

Od początku stycznia mieszkańcy każdego województwa oddawali głosy w plebiscycie Osobowość Roku 2019 wybierając laureatów tego tytułu najpierw w miastach i powiatach, a następnie w skali całego regionu. Laureaci zostali wyłonieni w czterech kategoriach: Kultura, Nauka, Biznes, Działalność społeczna i charytatywna oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna. W województwie podlaskim laureatami zostali: Tadeusz Truskolaski w kategorii Polityka, prof. Bożena Łozowicka w Nauce, Janusz Kulesza w Biznesie, Zuzanna Sosnowska w Kulturze, Małgorzata Sawicka-Żukowska - w Działalności Społecznej i Charytatywnej -

Dziś zwieńczenie plebiscytu ogólnopolskim finałem, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Polski 2019. Awansowali do niego zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa, którzy zachowali oczywiście głosy zdobyte od początku plebiscytu.

Sprawdź: Tu aktualne wyniki głosowania

W kategorii Polityka najlepszym w województwie podlaskim okazał się Tadeusz Truskolaski. W chwili rozpoczęcia etapu ogólnopolskiego prezydent Białegostoku był w pierwszej trójce: na trzecim trzecim miejscu, za wicestarostą pajeńczańskim i posłem PiS z Kolbuszowej. Ale na 9 godzin przed końcem głosowania sympatycy Tadeusza Truskolaskiego przypuścili szturm i wprowadzili prezydenta na fotel lidera.

Na trzecim miejscu w kategorii Nauka w ogólnopolskim finale jest też na razie prof. Bożena Łozowicka, kierownik białostockiej Stacji Terenowej Instytutu Ochrony Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego.

red

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.