Rajmund Wełnic

Opłaty za wodę i odebrane ścieki w powiecie szczecineckim. Wody Polskie zamrożą ceny

Rzeczka Perznica koło Grzmiącej, dopływ Parsęty. I za rzeki będą odpowiadać Wody Polskie Fot. Rajmund Wełnic Rzeczka Perznica koło Grzmiącej, dopływ Parsęty. I za rzeki będą odpowiadać Wody Polskie
Rajmund Wełnic

Co zmieni pojawienie się Wód Polskich dla mieszkańców powiatu szczecineckiego, płacących - dodajmy niemało - za wodę i odebrane ścieki? Okazuje się, że naprawdę dużo.

Z początkiem roku 2018 rozpoczyna żywot Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Nie wdając się w szczegóły, można powiedzieć, że będą one - w imieniu Skarbu Państwa - odpowiadać za wody publiczne w Polsce.

Zakres kompetencji nowej instytucji jest bardzo duży, np. przejmą zadania regionalnych zarządów gospodarki wodnej w kwestii gospodarowania jeziorami, a od powiatów i województw wydawanie pozwoleń wodno-prawnych. Dla nas jednak kluczowe jest powierzenie Wodom Polskim nowej roli regulatora cen wody i ścieków ustalanych przez firmy wodociągowe (tak od lat jest np. z cenami prądu, gazu i ciepła).

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.