Rajmund Wełnic

Opłata za śmieci ma być zależna od ilości zużytej wody

Usługi za wywóz śmieci PGK Szczecinek skalkulował na poziomie z roku 2018, ale już zagospodarowanie odpadów na składowisku w Wardyniu będzie dużo droższe Fot. Rajmund Wełnic Usługi za wywóz śmieci PGK Szczecinek skalkulował na poziomie z roku 2018, ale już zagospodarowanie odpadów na składowisku w Wardyniu będzie dużo droższe niż do tej pory
Rajmund Wełnic

W szczecineckim ratuszu pracują nad powiązaniem opłat za śmieci z ilością zużytej wody. Takie rozwiązanie ma swoje plusy, są i minusy.

- Przygotowujemy projekt uchwały zmieniającej sposób naliczania opłat za wywóz i zagospodarowanie śmieci, uzależniający je od ilości wody zużytej na cele bytowe, który miałby zastąpić obecny system pogłówny - mówi Anna Mista, dyrektor wydziału komunalnego w Urzędzie Miasta Szczecinek.

Wiele osób unika płacenia za śmieci

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.