Jakub Nowak

Okolice Sławy kuszą nowymi atrakcjami

Jakub Nowak

Chcesz zobaczyć, jak wyglądają sławskie lasy i jeziora z wysokości ponad 40 metrów nad ziemią? Takie atrakcje już na ciebie czekają!

W miniony poniedziałek uroczyście zakończono wielki projekt, który w ręce turystów oddaje nowy kompleks obiektów wypoczynkowych, ulokowanych wokół jeziora w Sławie. Inwestycja warta w sumie 3,6 mln zł (2,5 mln zł pochodzi z dofinansowania z Unii Europejskiej, 330 tys. z kolei z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), pozwoliła na realizację blisko 100 różnych zadań. Od tych dużych, jak np. budowa wieży widokowej, po nieco mniejsze, jak np. stworzenie aplikacji mobilnej dla turystów.

Nad całością czuwało Nadleśnictwo Sława Śląska, które realizowało to duże przedsięwzięcie. Data uroczystego podsumowania prac, czyli Dzień Wiosny, nie była oczywiście przypadkowa. - To jednak symboliczne otwarcie tych obiektów, ponieważ pozwoliliśmy korzystać z nich niemal natychmiast po ich ukończeniu – tłumaczył nadleśniczy Wiesław Daszkiewicz. Jak wyliczał z kolei jego zastępca, Marek Szeluch, kilkumilionowa inwestycja pozwoliła m.in. na stworzenie ścieżki rowerowej, ścieżek edukacyjnych, wspomnianej już aplikacji mobilnej, platformy widokowej, czy wieży na polanie rekreacyjnej Świętobór. Nie zabrakło oczywiście także pieniędzy na promocję, te wydano m.in. na specjalne wydawnictwa, czy maskotki interaktywne.

Okazuje się jednak, że wspomniane prace to tak naprawdę początek wielkich działań, związanych z inwestycjami w turystykę. Nadleśnictwo Sława Śląska wraz z gminami Sława i Kolsko już złożyły bowiem kolejny wniosek, który zakłada m.in. wybudowanie ścieżki rowerowej wokół Jeziora Sławskiego, która biec będzie także dalej, przez gminę Kolsko. W planach są też czatownie do obserwacji ptactwa, miejsca postoju aut i wieża widokowa na Winnej Górze. Czy się uda? Do tematu wrócimy.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.