Marzena Sutryk

Od malucha po seniora. Dotacje rządowe na programy dla samorządów

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński (z prawej) podpisał wczoraj umowę, dzięki której miasto zyska dodatkowo 1,2 mln zł z programu „Maluch” Fot. Radosław Brzostek Prezydent Koszalina Piotr Jedliński (z prawej) podpisał wczoraj umowę, dzięki której miasto zyska dodatkowo 1,2 mln zł z programu „Maluch”
Marzena Sutryk

Wczoraj w koszalińskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego przedstawiciel rządu w osobie wicewojewody zachodniopomorskiego podpisywał umowy z samorządowcami z regionu. Umowy dotyczyły programów „Maluch+” i „Opieka 75+”.

Było uroczyście. I choć ze strony rządu wsparcie tworzenia miejsc w żłobkach, czy polityki senioralnej, nie jest czymś nowym, to przedstawicielom rządu zależało, by podkreślić, że do regionu płynie duży stumień pieniędzy z centrali.

- W tym roku to 11 milionów złotych dla województwa, a z tego aż 7 milionów przypadło na region koszaliński ( z tych 7 ok. 4,6 mln zł jest dla samorządów, a 2,6 mln zł dla prywatnych podmiotów prowadzących opiekę żłobkową - dop. red.) - mówił Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.