Wojciech Kulig

Oblężenie turystów w hotelach

Najazd turystów przeżywają obecnie nadmorskie  hotele. Więcej miejsc jest w pensjonatach Fot. Radek Koleśnik Najazd turystów przeżywają obecnie nadmorskie hotele. Więcej miejsc jest w pensjonatach
Wojciech Kulig

W regionie hotele przeżywają oblężenie turystów. Więcej miejsc jest w pensjonatach. Sezon letni 2017 rozpoczął się na dobre. Turyści rezerwują noclegi nawet na ostatnią chwilę.

Sprawdziliśmy, jak wygląda zainteresowanie turystów hotelami i pensjonatami nad morzem w poszczególnych miejscowościach w naszym regionie.

Jak się okazuje, na brak wczasowiczów nie narzekają właściciele dużych hoteli. Tak jest m. in. w Kołobrzegu. - Jest naprawdę duże obłożenie. Lipiec mamy na ponad 90% za-rezerwowany. Z kolei w sierpniu rezerwacji jest na ponad 80%. Muszę przy tym dodać, że cały czas wpływają do nas rezerwacje - mówi nam Krzysztof Kozaryn, kierownik marketingu i sprzedaży w hotelu New Skanpol w Kołobrzegu. Właściciele hoteli informują, że z roku na rok wczasowicze rezerwują noclegi coraz później. Jest pewna grupa osób, które zamawiają pokoje z dużym wyprzedzeniem, jeszcze na początku roku. Druga grupa turystów to właśnie taka, która rezerwuje nawet w czerwcu, i to na ostatnią chwilę.

O dużym obłożeniu mówią w większości właściciele hoteli w całym Kołobrzegu. - Można powiedzieć, że co roku mamy cały sezon sprzedany. Z miejscami jest już teraz duży problem - mówi nam jedna z właścicielek hotelu. Jak udało nam się dowiedzieć, obecnie dostępne są pojedyncze terminy. Tak jest m. in. w hotelu Ikar w Kołobrzegu, który oferuje miejsca pod koniec lipca. Za pokój dwuosobowy turyści w tym miejscu będą musieli zapłacić 200 złotych za dobę.

W jednym z największych hoteli w regionie, Unitralu w Mielnie, lipiec jest już całkiem obłożony. Dopiero na sierpień znajdą się wolne miejsca. Cena za jedną osobę w tym hotelu waha się od 250 do 500 złotych. Właściciele niemal wszystkich hoteli i pensjonatów mówią o wzroście ceny za dobę noclegową w stosunku do ubiegłego roku. Wzrost ten waha się mniej więcej od 5 do 30 złotych.

Inaczej, jeśli chodzi o obłożenie, jest w pensjonatach. Tam właściciele mówią o wolnych miejscach właściwie na wszystkie miesiące wakacji. - Na razie jest z tym słabo. W lipcu mamy dużo wolnych miejsc. Cena za dobę dla dwóch osób to 380 złotych. W ten koszt wlicza się także wyżywienie - informuje nas przedstawiciel pensjonatu Zacisze w Mielnie. Jednak w samym Mielnie są także pensjonaty, które notują wzrost zainteresowania także w lipcu. Tak jest m. in. w pensjonacie Lazur, gdzie wielu turystów postanowiło zamówić pokój na ostatnią chwilę. Tam cena za pokój dwuosobowy ze śniadaniem wynosi 270 złotych za dobę. Ogromne zainteresowanie turystów jest także w Darłowie, gdzie jak grzyby po deszczu wyrastają nowe hotele. Przedstawiciel Resort SPA Plaza informuje, że zostały tylko pojedyncze wolne terminy, i to w środku wakacji. Podobnie jest w hotelu Apollo, gdzie także trzeba wybierać pojedyncze terminy. W Róży Wiatrów w Darłówku są jeszcze wolne miejsca. Ośrodek wypoczynkowy oferuje m. in. 7-dniowe pakiety dla dwóch osób. Można wybrać domek wczasowy lub pokój hotelowy.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.