Obdarowani są wdzięczni za wielkie serca

Czytaj dalej
Marzena Sutryk

Obdarowani są wdzięczni za wielkie serca

Marzena Sutryk

We wtorek oficjalnie podsumowano VI Charytatywny Bal Prezydencki w Koszalinie. Udało się pobić rekord - zebrano 90.583,46 złotego.

- W tym roku udało się pozyskać około 90 sponsorów i darczyńców, którzy przekazali 215 przedmiotów na licytację - mówił prezydent Koszalina Piotr Jedliński. Wspólnie z małżonką dziękował wszystkim, którzy zaangażowali się po raz kolejny w organizację przedsięwzięcia, a także tym, którzy wsparli akcję i uczestniczyli w licytacjach. Prezydencka para przekazała też wczoraj symboliczne czeki dla potrzebujących z Koszalina.

Fundacja „Zdążyć z miłością”, Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego oraz trójka dzieci to tegoroczni beneficjenci wpływów z Balu Prezydenckiego.

Podczas balu zorganizowanego przez parę prezydencką Annę i Piotra Jedlińskich w okresie karnawału, udało się zebrać ponad 90,5 tys. złotych! To rekord, jak dotąd.

W poprzednich latach kwoty wynosiły odpowiednio: w 2012 roku - 31.186 zł, w 2013 - 45.600 zł, 2014 - 53.600 zł, 2015 - 88.150 zł i w ubiegłym roku - 85.955 złotych.

Łącznie przez te lata udało się zgromadzić 395.074,46 zł - te pieniądze trafiły do potrzebujących z Koszalina.

W tym roku Fundacja „Zdążyć z miłością”, która organizuje mieszkania dla samotnych matek, otrzymała 25 tys. złotych, koszalińskie hospicjum - 35 tys. złotych.

Obdarowane też zostały ciężko chore dzieci z Koszalina. Niespełna dwuletnia Zuzia Mendyka-Orłowska otrzymała 12 tys. złotych, dziewięciomiesięczny Maciuś Grzybowski - otrzymał taką samą kwotę. Blisko 6,6 tys. złotych prezydencka para przekazała na rzecz 14-letniej Julki Kopacz, która była wielokrotnie bohaterką naszych artykułów, i którą mocno wsparli w wielu akcjach mieszkańcy Koszalina.

- Jesteśmy wszystkim ludziom bardzo wdzięczni za pomoc, w wiele akcji mieszkańcy włączali się anonimowo - to piękne - mówili ze łzami w oczach rodzice Julki. Dziewczynka za miesiąc będzie miała zabieg w niemieckiej klinice (ma wrodzoną wadę serca).

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.