Alicja Fałek

Nowy Sącz. Skarga do rzecznika praw obywatelskich na władze miasta

Kadr z filmu „Artykuł osiemnasty”. Na górze Tomasz Michałowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury Fot. screen Artykuł 18/s. śmierciak Kadr z filmu „Artykuł osiemnasty”. Na górze Tomasz Michałowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury
Alicja Fałek

Przed pokazem w Małej Galerii pękła rura. Fundacja skarży się do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dzień przed Świętem Niepodległości w Nowosądeckiej Małej Galerii miała się odbyć projekcja filmu pt. „Artykuł osiemnas-ty” o parach homoseksualnych i ich prawach. Fundacja Równość.org.pl w ostatniej chwili dowiedziała się, że spotkania w miejskiej galerii nie będzie, bo w budynku pękła rura.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wypowiedź Tomasza Michałowskiego, zastępcy dyrektora Wydziału Kultury Sportu, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Urzędnik stwierdził publicznie, że to prezydent miasta Ryszard Nowak nie wyraził zgody na projekcję filmu o problemach mniejszości seksualnych.

Porównuje z antysemitami

Tomasz Michałowski stwierdził, że miasto Nowy Sącz właśnie przyjęło oficjalnie patronat św. Małgorzaty i prezydent nie wyobraża sobie, żeby tego typu filmy pokazywano w miejskich instytucjach.

Czytaj więcej:

 • "W Nowym Sączu jest wiele miejsc, gdzie można taką projekcję urządzić. Na pewno nie w budynkach użyteczności publicznej"
 • Mogli powiedzieć „nie”?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Alicja Fałek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.