Marzena Sutryk

Nowy ogród botaniczny w gminie Mielno. Powstał dzięki funduszom unijnym

W ogrodzie powstało m. in. ogromne oczko wodne; są tu też sadzonki, m.in. drzew, które potrzebują jeszcze czasu na rozwój Fot. Radek Koleśnik W ogrodzie powstało m. in. ogromne oczko wodne; są tu też sadzonki, m.in. drzew, które potrzebują jeszcze czasu na rozwój
Marzena Sutryk

To ma być nowa atrakcja turystyczna w powiecie koszalińskim, oddalona od Koszalina o kilkanaście kilometrów. W Niegoszczy w gminie Mielno został w piątek otwarty ogród botaniczny.

- Teraz jest tzw. martwy sezon, więc jeżeli ktoś chce do nas przyjechać, musi umawiać się za pośrednictwem strony interne-towej. Sezon rozpoczniemy od kwietnia i potrwa on do października. Wtedy ogród będzie otwarty w stałych godzinach, a wstęp będzie biletowany - mówi Paweł Kaźmierski, pomysłodawca przedsięwzięcia i prezes Fundacji Regnum Vegetable, która założyła ogród na ponad 2-hektarowej działce niedaleko Mielna.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.