Monika Makos

Nowe przystanki w Kołobrzegu. Z ładowarką

Większość przystanków w mieście niedługo się zmieni. Co ciekawe, będzie można na nich podładować telefon lub podreperować rower Fot. Monika Makoś Większość przystanków w mieście niedługo się zmieni. Co ciekawe, będzie można na nich podładować telefon lub podreperować rower
Monika Makos

Kołobrzeski magistrat ogłosił przetarg na dostawę i montaż wiat przystankowych Wkrótce będzie można na przystanku m.in. podładować urządzenie mobilne.

Brak dachu nad głową, czekając na autobus, można wyraźnie odczuć zwłaszcza w taki dzień jak wczoraj - deszcz padał niemal bez przerwy i jedyne, co nam pozostało, to uzbroić się w cierpliwość. W Kołobrzegu takich przystanków, jak ten przy głównej ulicy w mieście, czyli przy ul. Walki Młodych (na zdj.) jest sporo.

Ale wkrótce jednak ma to się zmienić, bo Urząd Miasta planuje je wymienić. Właśnie ogłosił przetarg i szuka wykonawcy, który postawi aż 45 nowych wiat przystankowych na terenie miasta.

Przetarg zostanie rozstrzygnięty 22 września, a cała operacja wymiany starych wiat lub postawienia nowych tam, gdzie dziś mamy jedynie prostą, niezadaszoną konstrukcję z rozkładem jazdy, ma się zakończyć do końca tego roku.

Firma, która wygra przetarg o miejskie zamówienie warte 2,1 mln złotych, zacznie od demontażu 36 starych przystanków, z których dziś korzystamy. Następnie dostarczy i zamontuje 45 sztuk wiat przystankowych 2-, 3- i 4-modułowych. Co ciekawe, nie będą to zwykłe wiaty.

Każda z nich zostanie wyposażona w tzw. słup multimedialny, ładowarkę do urządzeń mobilnych i słup reklamowy. Dwie z nich mają być wyposażone dodatkowo w samoobsługową stację naprawczą rowerów.

Które przystanki zostaną wymienione? Oba przy poczcie głównej, po 2 przy ulicach Mazowieckiej, Młyńskiej, Starynowskiej, 6. Dywizji Piechoty, Kniewskiego (dworzec), przy Koszalińskiej i w Podczelu. Nowe wiaty dostaną również wszystkie przystanki przy ul. Walki Młodych.

Monika Makos

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.