Marzena Sutryk

Nowe pracownie na Politechnice Koszalińskiej dla lepszego kształcenia

We wtorek zaprezentowano nowe pracownie. Cała inwestycja kosztowała ponad 4 miliony złotych, z dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyż Fot. Radek Koleśnik We wtorek zaprezentowano nowe pracownie. Cała inwestycja kosztowała ponad 4 miliony złotych, z dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Marzena Sutryk

We wtorek oficjalnie został otwarty zespół pracowni Laboratorium Katedry Procesów i Urządzeń Przemysłu Spożywczego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej.

Dziesięć nowych pracowni tematycznych służy studentom kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, którzy kształcą się na Politechnice Koszalińskiej. - Na roku na tym kierunku jest średnio 40 osób, razy pięć lat, to pokazuje, że korzysta z tego około 200 studentów - mówi prof. Jarosław Diakun, kierownik Katedry Procesów i Urządzeń Przemysłu Spożywczego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej. 

 

Kompleksowy remont trwał dwa lata. Razem z wyposażeniem kosztował ponad 4 miliony złotych i został sfinansowany z funduszy przyznanych przez Ministerstwo Nauki i  Szkolnictwa Wyższego.

 

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.