Nowa przychodnia okulistyczna w Kołobrzegu

Czytaj dalej
Fot. Michał Świderski
Iwona Marciniak

Nowa przychodnia okulistyczna w Kołobrzegu

Iwona Marciniak

Jeszcze do niedawna ta część szpitala straszyła opuszczonymi, niszczejącymi pomieszczeniami. Dziś to Zespół Poradni i Pracowni Okulistycznej, które znajdowały się dotąd na szpitalnym oddziale.

W kołobrzeskim szpitalu zakończył się drugi etap modernizacji Zespołu Poradni i Pracowni Specjalistycznych. Remont był możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa. Całkowity koszt inwestycji to 537 tys. 764,86 zł. Szpital wydał ze swojej kasy 37 tys. 764,86 złotych.

Zespół Poradni i Pracowni Okulistycznej „wyprowadzono” z oddziału szpitalnego, na czym zyskali zarówno pacjenci okulistyczni pojawiający się tu na specjalistyczne badania czy zabiegi, jak i pacjenci pozostający w szpitalu. Teraz nikt nie wchodzi sobie w drogę, zdecydowanie poprawił się też komfort pracy. Pacjenci znajdą odtąd poradnię na I piętrze, w prawym skrzydle gmachu szpitala.

W piątek w uroczystości otwarcia wzięli udział nie tylko gospodarze z dyrektorem szpitala Tomaszem Szymańskim i zastępcą ordynatora oddziału okulistycznego Katarzyną Kop-picz - Bojanowską. Przyjechał marszałek Olgierd Geblewicz i Anna Mieczkowska, członkini zarządu województwa, odpowiedzialna także za służbę zdrowia.

- Mamy tu teraz kompleks diagnostyczno - leczniczy chorób oczu w trybie ambulatoryjnym - powiedziała Katarzyna Koppicz-Bojanowska. - W jednej lokalizacji mamy poradnię ogólną z gabinetem zabiegowym, gdzie będą wykonywane drobne zabiegi chirurgiczne, krioterapia, a w przyszłości mam nadzieję iniekcje do ciała szklistego, co jest teraz główną formą leczenia zwyrodnienia plamki, związanego z wiekiem. Obok mamy pracownie, którymi kieruję: laserową, angiografi fluoresceinowej,optycznej koherentnej tomografii, perymetrii statycznej. Mamy tu wszystkie urządzenia potrzebne do poszerzonej diagnostyki chorób oczu. To wygoda zarówno dla nas, jak i dla pacjentów.

Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.