Nocna pielgrzymka przyniosła cenny dar

Czytaj dalej
Fot. fot. Agnieszka Rogalska
Jolanta Białek

Nocna pielgrzymka przyniosła cenny dar

Jolanta Białek

Światowe Dni Młodzieży. Włoscy pielgrzymi przekazali wieliczanom kopię figury Matki Boskiej z Loreto. Wydarzenie poprzedziła nocna pielgrzymka ze Strumian do Brzegów.

W pielgrzymce, która poprzedniej nocy przeszła na Kampus Miłosierdzia w Brzegach uczestniczyło ponad siedem tysięcy osób. Wędrowano z dwóch miejsc: pięciokilometrową trasą ze Strumian, gdzie odbyła się wcześniej msza św., dla której oprawę artystyczną zapewnił chór z Francji, oraz z Łagiewnik.

WIDEO: Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

Od strony Sanktuarium Bożego Miłosierdzia nadeszli włoscy pielgrzymi niosący rzeźbę wysoką na 1,2 metra - kopię figury Matki Bożej z Loreto. Uroczyste przekazanie daru - poprzedzone koncertem chóru „Solne Uwielbienie” - odbyło się przy Ośrodku Miłosierdzia w Brzegach. Właśnie w tym budynku figura Matki Boskiej „zamieszkała” na stałe. Wyeksponowano ją - w specjalnym obramowaniu - na parterze ośrodka, który ma stać się nowym punktem na pielgrzymkowej mapie Małopolski. .

Wizerunek Matki Bożej z Loreto ma ogromne znaczenie dla Włochów. Darzą ją tak wielką czcią, jak Polacy obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. To właśnie jej zawierzają swe radości i troski oraz proszą o opiekę.

Przekazana Wieliczce w środę, kopia słynnej figury Matki Bożej Loretańskiej, od początku tego roku peregrynowała po Włoszech, pojawiała się przede wszystkim u ludzi dotkniętych życiowymi tragediami. Pielgrzymowała m.in. po domach dziecka, więzieniach oraz placówkach dla osób starszych i niepełnosprawnych. Każdego dnia skupiła wokół siebie setki osób, modlących się w intencji papieża Franciszka oraz jego pielgrzymki do Polski podczas Światowych Dni Młodzieży.

[email protected]

Jolanta Białek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.