Niezwykłe ogłoszenia parafialne księdza proboszcza

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Łukasz Saptura

Niezwykłe ogłoszenia parafialne księdza proboszcza

Łukasz Saptura

Adam Kwaśniak, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP na osiedlu Rawka, w bardzo specyficzny sposób komentuje zarządzenia władz związane z epidemią i życiem codziennym. Wykorzystuje do tego parafialny profil na portalu społecznościowym.

Kościół coraz częściej sięga po nowoczesne sposoby komunikowania się z wiernymi. W czasie epidemii koronawirusa, kiedy liczba osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach jest mniejsza, są one transmitowane w sieci. Również poprzez internet księża komunikują się z parafianami i nie zawsze są to ogłoszenia duszpasterskie.

Przykładem może być fanpage na Facebooku parafii św. Józefa Oblubieńca na osiedlu Rawka. Proboszcz umieszcza na nim nie tylko informacje związane stricte z życiem parafii, ale również rządowe zarządzenia. Zazwyczaj robi to z dużym dystansem i humorem.
- Urodziłem się i wychowałem w PRL-u. Dzisiejszy sposób komunikacji przypomina mi właśnie ten z tamtego okresu. Chyba wracają czasy, kiedy nie wszystko można powiedzieć wprost. Można stwierdzić, że Polacy wyszli z socjalizmu, ale socjalizm został w Polakach - mówi ksiądz Adam Kwaśniak.

Proboszczem parafii na osiedlu Rawka jest od dwóch lat, ale już zaskarbił sobie sympatię wiernych.

- Nowy proboszcz wprowadził wiele pozytywnych zmian, nie tylko wokół kościoła i w świątyni, ale zachęca parafian do pomocy, pomaga w czasach pandemii, jest w ciągłym kontakcie z parafianami. Rozszerza swoją działalność i życie parafii w mediach. Taki prawdziwy społecznik - mówi pani Agnieszka.

Jak kościół komunikuje się z wiernymi?
Poznaj fanpage parafii św. Józefa Oblubieńca.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Saptura

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.