Jakub Roszkowski

Niekorzystne zmiany w białogardzkim sądzie

Niekorzystne zmiany w białogardzkim sądzie           Fot. Pixabay.com
Jakub Roszkowski

Na mocy rozporządzenia ministra sprawiedliwości, które wchodzi w życie 1 lutego, Wydział Pracy w Sądzie Rejonowym w Białogardzie będzie zlikwidowany.

Mieszkańcy Białogardu, Świdwina, Tychowa, Połczyna - Zdroju będą musieli jeździć w swoich sprawach do Koszalina. Bo właśnie tam - do Sądu Rejonowego w Koszalinie - zostaną przekazane sprawy, które dotychczas były rozpatrywane w Białogardzie.

- To bardzo niekorzystna dla nas informacja - komentują Tomasz Strząbała, prawnik, przewodniczący Rady Miejskiej w Białogardzie oraz radny Paweł Szyszlak, który pierwszy dowiedział się o tej decyzji. - Zdecydowanie ograniczy ona mieszkańcom regionu dostęp do sądu. Dlatego nie może ona przejść bez echa. Dziwię się, żałuję, że ministerstwo nie skonsultowało tego z nami.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie szeroko rozumianego biznesu, ale także pogody i wakacji nad morzem. Bo wiadomo, Mielno to obok Kołobrzegu i Gdańska najczęściej odwiedzana miejscowość nadmorska w kraju. 


Pod moją "opieką" są również koszalińscy, mieleńscy i białogardzcy samorządowcy. Jeśli coś zmalują, nabroją lub popsują albo wręcz przeciwnie, zrobią coś naprawdę dobrego, ja o tym napiszę. 


 


W Głosie Koszalińskim pracuję od 2000 roku. To właściwie moja pierwsza i jak na razie jedyna praca. To moja siostra chciała zostać dziennikarzem. Ostatecznie to jednak ja poświęciłem temu zajęciu już ponad połowę życia.


 


Jestem domatorem i naprawdę najlepiej czuję się w swoim domu. Może to dlatego, że po intensywnym dniu w gazecie potrzebuję wyciszenia...    


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.