Niebezpieczna jazda na dwóch kółkach

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Dembiński
Katarzyna Paszkowska

Niebezpieczna jazda na dwóch kółkach

Katarzyna Paszkowska

Miniony tydzień, za sprawą motocyklistów, określany jest jako czarny tydzień na drogach.

W powiecie grajewskim doszło do trzech poważnych wypadków z udziałem kierowców ścigaczy. Najgroźniejszy z nich miał miejsce w piątek na trasie Grajewo - Ruda. 28-letni motocyklista zderzył się z łosiem. Mieszkaniec naszego powiatu zginął na miejscu. W stanie krytycznym do szpitala w Białymstoku przetransportowano 19-latka, który na drodze gminnej w Bećkowie zderzył się z motorowerzystą.

W kolejnym wypadku poważnie poszkodowana została pasażerka motocykla, który na ul. Ełckiej w Grajewie zderzył się z osobówką. Choć w większości wypadków to nie motocykliści byli sprawcami, to właśnie oni zostali najbardziej poszkodowani. Wydarzenia ubiegłego tygodnia sprowokowały w powiecie także dyskusję na temat kultury jazdy kierowców ścigaczy.

Mieszkańcy narzekają, że na naszych drogach z roku na rok przybywa narwanych motocyklistów, którzy pędzą drogami „ile fabryka dała”. Natomiast kierowcy jednośladów bronią się twierdząc, że to niewłaściwa jazda osobówek jest przyczyną licznych kolizji i wypadków. A prawda, jak zwykle, leży pośrodku.

Katarzyna Paszkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.