Joanna Krężelewska

Nie prowadziliśmy kreatywnej księgowości - przekonywał przed sądem były wójt Ostrowic

Wacław M. i Krystyna K. w listopadzie 2016 r. usłyszeli zarzuty nadużycia i przekroczenia uprawnień oraz nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Fot. Radek Koleśnik Wacław M. i Krystyna K. w listopadzie 2016 r. usłyszeli zarzuty nadużycia i przekroczenia uprawnień oraz nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Wczoraj stanęli przed sądem.
Joanna Krężelewska

Były wójt gminy Ostrowice i była skarbniczka są oskarżeni o przekroczenie uprawnień, nadużycia i nierzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych, czym mieli doprowadzić do stałej utraty jej płynności finansowej.

Wacław M. miał m.in. na samodzielnie zaciągać pożyczki w parabankach, ale też zawierać niekorzystne dla samorządu umowy sprzedaży urządzeń oczyszczalni ścieków, wodociągowych i kanalizacyjnych. Skarbniczka miała te umowy kontrasygnować. Oboje do winy się nie przyznają.

- Pracę w Ostrowicach zacząłem w 1998 roku, jako pełniący obowiązki wójta i zarządu gminy.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Urodzona w dniu, kiedy Polska w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy zremisowała z ZSRR 1:1. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos swojego psa Stefana.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.