Iwona Marciniak

Nie 30 mln zł, a nawet dwa razy tyle może kosztować remont amfiteatru

Koncepcja, którą latem ub.r. przedstawiła poznańska Autorska Pracownia Projektowa. Optymistyczny wariant zakładał rozpoczęcie budowy jesienią tego roku. Fot. Iwona Marciniak Koncepcja, którą latem ub.r. przedstawiła poznańska Autorska Pracownia Projektowa. Optymistyczny wariant zakładał rozpoczęcie budowy jesienią tego roku. To już nieaktualne
Iwona Marciniak

W lipcu ub. roku ówczesny wiceprezydent Jerzy Wolski podpisał umowę na kompletną dokumentację projektową nowego, przebudowanego amfiteatru. Wtedy zakładano, że cała, ogromna inwestycja pochłonie ok. 30 mln zł. Dziś wiadomo, że nowy amfiteatr może kosztować nawet dwa razy tyle, a ok. 30 mln zł pochłonie tylko jego dach.

Nowa prezydent Anna Mieczkowska ma twardy orzech do zgryzienia. Będzie musiała znaleźć znacznie większe pieniądze, niż te, które planował wydać na tę inwestycję jej poprzednik, były prezydent Janusz Gromek. Projektowanie ogromnego przedsięwzięcia trwa, ale już wiadomo, że pierwotna suma na jaką szacowano przebudowę amfiteatru co najmniej się podwoi.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem. Informuję o tym co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl oraz papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego i piątkowym Głosie Kołobrzegu.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.