Edyta Hanszke

Najbardziej przegrany zawód na Opolszczyźnie to technik-ekonomista [rynek pracy w województwie opolskim]

Problemów ze znalezieniem pracy, nie tylko na Opolszczyźnie, ale i w całym kraju, nie będą mieli w tym roku lekarze, pielęgniarki i położne. Fot. pixabay.com Problemów ze znalezieniem pracy, nie tylko na Opolszczyźnie, ale i w całym kraju, nie będą mieli w tym roku lekarze, pielęgniarki i położne.
Edyta Hanszke

Ogólnopolskie badanie „Barometr zawodów” pokazuje, jak w najbliższym roku będzie wyglądać zapotrzebowanie na pracowników. Każdy może sprawdzić, jak to wygląda w jego powiecie, województwie i kraju.

W powiecie nyskim najbardziej pożądani są kierowcy samochodów ciężarowych, krawcy i pracownicy produkcji odzieży oraz pracownicy przetwórstwa metali - wynika z danych umieszczonych na stronie barometrzawodow.pl. Najtrudniej o pracę w tym powiecie jest rolnikom i hodowcom.

Z barometru można też wyczytać, że i cukiernicy w powiecie nyskim nie będą mieli problemów ze znalezieniem pracy, tyle że to zawód, z którym może wiązać się „niskie wynagrodzenie, nieatrakcyjne warunki zatrudnienia i trudne warunki pracy”.

 • Z barometru można także wyczytać (generując mapę województwa), w którym powiecie jest szansa na pracę w naszym zawodzie,  jeśli nie możemy jej znaleźć w tym, gdzie mieszkamy. 
 • W samym Opolu na liście najbardziej deficytowych zawodów wymienionych jest 17 pozycji
 • W jakich zawodach nie znajdziemy pracy?
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.