Iwona Marciniak

Nadal gorąco w sprawie fermy bydła w Czerninie

Wrześniowe spotkanie protestacyjne w świetlicy w Czerninie Fot. Iwona Marciniak Wrześniowe spotkanie protestacyjne w świetlicy w Czerninie
Iwona Marciniak

Po wrześniowym, ostrym proteście mieszkańców Czernina (gm. Dygowo), inwestor planujący uruchomienie tam fermy bydła już w październiku miał się spotkać z zainteresowanymi i odpowiedzieć na mnożące się pytania.

Spotkania dotąd nie było. Chyba zrezygnowali? - usłyszeliśmy od kilku mieszkańców Czernina. Ale odpowiedź nie jest twierdząca. Inwestor nadal zabiega o wydanie przez wójta gminy Dygowo decyzji środowiskowej, która jest niezbędna do dalszych starań o uruchomienie fermy.

A przypomnijmy, chodzi o hodowlę bydła mięsnego (jednorazowo w liczbie kilkuset sztuk), na terenie dawnej fermy w Czerninie.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.