Marzena Sutryk

Nabór do przedszkoli w Koszalinie za nami

- Na konkurs wpłynęło 5 ofert z niepublicznych przedszkoli - mówi Krzysztof Stobiecki, dyrektor Wydziału Edukacji w koszalińskim ratuszu Fot. Radosław Brzostek - Na konkurs wpłynęło 5 ofert z niepublicznych przedszkoli - mówi Krzysztof Stobiecki, dyrektor Wydziału Edukacji w koszalińskim ratuszu
Marzena Sutryk

Zakończył się dodatkowy nabór do miejskich przedszkoli w Koszalinie. Przygotowano także miejsca w placówkach niepublicznych i oddziałach przedszkolnych.

Miasto Koszalin jest organem prowadzącym dla 19 przedszkoli publicznych, do których uczęszcza 3.073 dzieci (od 1 września będzie funkcjonowało 20 przedszkoli). W naborze elektronicznym uczestniczyło 862 dzieci, zakwalifikowało się 682, nie zakwalifikowało - 180.

- Ze względu na zmiany w przepisach prawa oświatowego, zamiast trzech roczników w przedszkolach, opieką będą objęte dzieci z czterech roczników w wieku od trzech do sześciu lat - mówi wiceprezydent Przemysław Krzyżanowski. - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców podjęliśmy kroki mające na celu zapewnienie miejsc w przedszkolach dzieciom, których rodzice mieszkają w Koszalinie. Z tego względu modernizowany jest obiekt obecnej Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 21 . Tam powstanie Przedszkole nr 37. dla 150 dzieci.

Dodatkowo zostaną utworzone oddziały przedszkolne dla ok. 75 6- laków w: Szkole Podstawowej nr 6, Zespole Szkół nr 13 i Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 21 w nowej siedzibie przy ul. Podgórnej 55. Organizacyjnie oddziały będą podporządkowane przedszkolom. - Mając na uwadze trudną sytuację rodziców, których dzieci nie zostały przyjęte do przedszkola, od 1 do 9 czerwca trwał nabór uzupełniający do koszalińskich przedszkoli - mówi też P. Krzyżanowski. - Dzieciom, które brały udział w rekrutacji uzupełniającej, ale nie zostały zakwalifikowane do żadnego przedszkola publicznego prowadzonego przez miasto, zostaną wskazane przedszkola niepubliczne.

Na podstawie liczby dzieci, które nie zostały zakwalifikowane do przedszkoli, po zakończeniu naboru uzupełniającego został ogłoszony konkurs dla niepublicznych przedszkoli, które zaoferowały miejsca wychowania przedszkolnego na warunkach obowiązujących w przedszkolach publicznych, a więc przy odpłatności 1 zł za każdą godzinę pobytu w przedszkolu ponad podstawę programową. Termin składania ofert upłynął 17 lipca. Po dopełnieniu wszystkich formalności rodzice otrzymają informację ze wskazanym miejscem przedszkolnym dla ich dziecka.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.