ML

Na Walentynki nie kupuj kwiatów. Powiedz „kocham” wyjątkowo i zaproś na koncert!

Na Walentynki nie kupuj kwiatów. Powiedz „kocham” wyjątkowo i zaproś na koncert! Fot. pixabay.com
ML

Święto wszystkich zakochanych, potocznie nazywane Walentynki - już 14 lutego. Warto zastanowić się co sprawi radość naszej drugiej połówce. Świetnym prezentem będzie na pewno zaproszenie na koncert! Dziś przedstawiamy Wam, na co warto się wybrać.

ANIA DĄBROWSKA - 5 MARCA KOSZALIN

Ania Dąbrowska to uznana polska wokalista i autorka tekstów.

Teksty jej autorstwa mają w swoim katalogu m.in. Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Beata Kozidrak, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny czy Krzysztof Krawczyk.

Każdy z siedmiu dotychczasowych albumów studyjnych Dąbrowskiej pokrył się platyną, potwierdzając jej niezwykłe wyczucie uniwersalnie przebojowych melodii, trafiających do serc wymagających słuchaczy, które w tak niepodrabialny sposób ze szczyptą melancholii śpiewa swoim ciepłym, pastelowym głosem.

Uznanie dla jej talentu wyraża cała branża muzyczna - Dąbrowska nagrodzona została dziewięcioma Fryderykami.

Wydana w ubiegłym roku płyta „Dla naiwnych marzycieli”, nagrodzona została Fryderykiem za najlepszy album pop, a pochodzący z niej singiel „W głowie” zdominował radiowe playlisty. Wszystkie rekordy pobiła jednak piosenka nagrana do filmu. „Porady na zdrady” (Dreszcze) to największy przebój w jej karierze (38 milionów odtworzeń na YouTube) od czasu debiutanckiego „Tego chciałam”.

„The Best Of” to kolejne, wyjątkowe wydawnictwo Ani Dąbrowskiej. Kompilacja największych przebojów zawiera 15 utworów, pokazujących pełen przekrój i ewolucję muzycznego stylu artystki. - Chciałabym być za młoda na takie podsumowanie - wyznaje w rozmowie wokalistka. - Mam jednak na swoim koncie już kilka płyt i to był czas na pierwszą taką płytę i trasę koncertową.

Start koncertu już 5 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie. Bilety do nabycia: Kasy hali przy ul. Śniadeckich 4 w Koszalinie, informacje: tel. 94 343 61 43, Redakcji Głosu Koszalińskiego, ul. A. Mickiewicza 24, tel. 94 347 35 16, sieć sklepów Media Markt hala.koszalin.pl kupbilecik.pl ebilet.pl

„KOBIETA PIERWOTNA” - 11 MARCA KOSZALIN

Już 11 marca na deskach koszalińskiego teatru zobaczymy znakomitą komedię „Kobieta Pierwotna” w brawurowym wy konaniu Hanny Śleszyńskiej. Autorem adaptacji tekstu jest Cezary Harasimowicz, a reżyserem monodramu Arkadiusz Jakubik.

Sztuka „Kobieta Pierwotna” jest doskonałym odzwierciedleniem kobiety XXI wieku: poszukującej zabawy, korzystającej z życia, otwartej, podrywającej, a nie podrywanej, samowystarczalnej, ale w głębi serca marzącej o poważnym związku z odpowiednim mężczyzną.

Jest dojrzała i doświadczona, ale nadal silna i pełna seksapilu. Wydaje się, że ma w sobie więcej energii niż gromada nastolatek. Świadoma swojej wartości, nie owija w bawełnę, nie zgrywa świętoszki. Otwarcie opowiada o swoich miłosnych przygodach, „flirtuje” z publicznością, emanuje seksapilem, zaskakuje poczuciem humoru, przyznaje się do swoich słabości. Seks, alkohol, problemy z facetami? Nie ma dla niej tematów zakazanych.

Podczas spektaklu niemal widać opary erotyzmu unoszącego się nad sceną. Historie, którymi bez końca zasypuje publiczność, powodują, że traci się wiarę w istnienie Pana Ideała. Ale bezbłędne komentarze i spostrzeżenia powodują, że nie można, mimo wszystko, powstrzymać łez od śmiechu.

Śleszyńska rewelacyjnie wciela się w postać „Kobiety Pierwotnej”. Wydaje się, jakby rola była napisana specjalnie dla niej. Aktorka jest stuprocentowo wiarygodna, sprawia wrażenie, jakby opowiadała o swoich przeżyciach. Udowadnia, że kobieta jest jak wino: czym starsza, tym lepsza, bardziej ponętna, pociągająca, mocniej stąpająca po ziemi, umiejąca wychodzić z twarzą z każdej opresji. To trzeba zobaczyć!

Start sztuki 11 marca w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Bilety do nabycia: w kasach Teatru, pl. Teatralny 1, 94 342 22 67, redakcji „Głosu Koszalińskiego”, ul. A. Mickiewicza 24, 94 347 35 16 kupbilecik.pl

MOSCOW CITY BALLET „JEZIORO ŁABĘDZIE” - 26 MARCA KOSZALIN

„Jezioro Łabędzie” to przedstawienie uwielbiane przez polską publiczność. Jest to opowieść, mówiąca o walce dobra ze złem, o potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda, jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój.

Charakterystyczne dla występów Moscow City Ballet są olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Zdaniem krytyków, czarowi tej grupy nie można się oprzeć, ani o niej zapomnieć. Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią.

Publiczność wychodzi ze spektakli z wypiekami na twarzy, zachwycając się magicznym klimatem przedstawień. Ogromne wrażenie wywołuje talent tancerzy, jak również ich profesjonalizm, który został wypracowany przez lata ciężkich treningów.

Start widowiska 26 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie.Bilety do nabycia: kasy Hali Widowiskowo-Sportowej: ul. Śniadeckich 4 tel. 94 343 61 43, redakcja „Głosu Koszalińskiego”, ul. A. Mickiewicza 24, tel. 94 347 35 16, sieć sklepów Media Markt

hala.koszalin.pl kupbilecik.pl ebilet.pl

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów

W polskiej muzyce istnieją utwory, które porywają tłumy, które tysiące zgromadzone na stadionach potrafią wyśpiewać od pierwszej do ostatniej linijki, które nucimy, jadąc autobusem. Gro z nich to piosenki legendarnej już Budki Suflera i jej wokalisty Krzysztofa Cugowskiego. Ten wielki artysta, obchodzi w tym roku złoty jubileusz 50 lat pracy artystycznej. Mimo lat nadal na scenie daje z siebie 100%! To okazja do usłyszenia ulubionych hitów na żywo.- Jestem już w takim wieku, że wypada, żebym skompletował sobie zespół wybitnych muzyków. I tak też się stało - podkreśla Krzysztof Cugowski w rozmowach z dziennikarzami. - Na początku nie było pomysłu na nazwę, ale już po pierwszych koncertach stwierdziliśmy, że będzie to Zespół Mistrzów, bo taka jest prawda, to są mistrzowie.

W składzie Zespołu Mistrzów w ramach koncertu pt. Złoty Jubileusz 50 lat na 100% są artyści zarówno znani miłośnikom rocka, jak i jazzu. Jednych, jak i drugich ucieszy fakt, że gitarzystą grupy jest Jacek Królik, bez wątpienia wirtuoz tego instrumentu.

U jego boku basista, bez którego polski jazz nie byłby tym samym - Robert Kubiszyn.

Nie mniej utalentowany jest Tomasz Kałwak, klawiszowiec, który od lat uczy młode pokolenia miłości do muzyki na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Instrumentem, którego nie mogło zabraknąć w grupie rockowo-jazzowej jest perkusja. Zagra na niej Cezary Konrad, muzyk, który tyle samo czasu poświęci polskim artystom, jak i zagranicznym.

- Doszły do mnie głosy, że wielu moich fanów niepokoi się: co to teraz będzie. Dwóch stricte jazzowych muzyków w składzie. Proszę się nie obawiać, tu zmian nie będzie. Gramy tylko repertuar rockowy, a Ci muzycy robią to równie dobrzej, jak grają jazz - uspakaja Krzysztof Cugowski.

Na scenie prezentowany jest dorobek Krzysztofa Cugowskiego, ale nie tylko, również jego muzyczne inspiracje. Wszystko to na nowo zaaranżowane przez mistrzowski skład. Złoty Jubileusz 50 lat na 100% to jeden z koncertów wyjątkowych i niepowtarzalnych. Przygotowanych przez dojrzałych artystów, mierzących się z repertuarem, który pokochały miliony.

Start koncertu 15 kwietnia w Filhamronii Koszalińskiej. Bilety do nabycia: w kasie biletowej filharmonii, ul. Piastowska 2, tel. 94 342 62 20, w redakcji „Głosu Koszalińskiego”, ul. A. Mickiewicza 24, 94 347 35 16 na stronie: www.kupbilecik.pl.

ML

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.